////////////////////////

Spiegelbaude am See – Zrcadlovka na Jezeře

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Ke spolupráci na tomto projektu nás přizvali kolegové z A1 architects a bylo to příjemné a díky akčním stavebníkům i velmi rychlé. Na projektu jsme začali pracovat na jaře 2020 a Vánoce 2021 se už konaly na Spiegelbaude – Zrcadlovce.

Celoživotní vášní stavebníků je sklo, a to se propisuje celým domem. Objevuje se na fasádě, jako vsyp v terazzu, v betonových schodech a v neposlední řadě taky na peci, která je centrem celého obytného prostoru.

Pozemek je svažitý směrem k východu k jezeru, porostlý borovicemi. Dům jsme umístili tak, aby západní vstup přirozeně navazoval na terén a velkorysá východní terasa byla oproti terénu cca o jeden metr vyvýšená. To poskytuje nerušený výhled na jezero, odstiňuje trochu interier domu a poskytuje soukromí. Terasa je široká téměř 3 metry, krytá „levitující“ střechou.
V přízemí se nachází vstupní hala, obytná místnost s kamny – sochou, kterou postavilo kamnářství pana Jíry. Na povrchu kamen je vymývaná omítka s kousky recyklovaného skla. Výstup na terasu má i spodní jezerní pokoj, naproti tomu lesní pokoj kouká do zeleně borovic. Na podlahách v přízemí je terazzo se skleněným vsypem. Oslovili jsme ke spolupráci Caleo a pana Radima Skácela, který se experimentu nezalekl a vytvářel jeden vzorek za druhým, než to bylo ono… Do podkrovní galerie se chodí po betonové spirále, která je dílem Břetislava Eichlera a DNA design. Galerie je otevřená do převýšeného obytného prostoru, v podkroví je ukryt ještě jeden pokojík s houpačkou a zázemím. Truhlařinu v interiéru perfektně zvládlo truhlářství Tanpa z Liberce.

témaDomek na břehu jezera se zrcadlovou fasádoumístoHamr na Jezeřerok2022stupně PDarchitektonická studie, autorský dohled projektu pro stavební povolení, projekt interiérustatusrealizovaný projektklientsoukromý investorautorDavid Maštálka, Lenka Křemenová (a1architects), Pavla Feistnerováodborná spolupráceprojekce: Devoto Prefabhomes s.r.o., fotografie: A1Architects – David Maštálkarealizacedodavatel obálky budovy + sauny: Devoto Prefabhomes s.r.o., truhlářské výrobky: Tanpa s.r.o., pec: Kamnářství Jíra s.r.o., schodiště: DNA design s.r.o., skloterazzo: Caleo Terazzo – Radim Skácel, zrcadlová fasáda: AGC processing Teplice a.s., sklo drť: Envy Recycling s.r.o., okna: Truhlářství Vašíček s.r.o.,

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

***

////////////////////////